سامانه پاسخ به سوالات تخصصس

از ويژگی های بارز دین اسلام، گستردگی و شمول آن نسبت به تمام شئون زندگی بشری است و در جامعه‌‌ای كه رويكرد آن به ديانت و خداباوری است، افراد مى‌‌كوشند تا وظايف خود را در هر زمينه، آن گونه كه بايسته و شايسته است انجام دهند و در اين ميدان كه افراد در جستجوی وظيفه اند، سؤالات فراواني متوجّه عالمان دینی مى‌‌شود و در نتیجه تبيين مسائل جدید دینی توسط آنان تلاش بيشتري را مى‌‌طلبد.

از اين رو، پس از پيروزي انقلاب اسلامي در ايران به رهبري قائد عظيم الشأن، فقيه عاليقدر و مجاهد نستوه حضرت امام خمينى(رحمه الله) و استقرار حكومت ديني در ايران اسلامى، در جهت توسعه و بالندگي فقه راستين تشيّع و پاسخگويي به نيازهاي فقهي زمان، «مركز فقهي ائمّه اطهار(عليهم السلام)» به همت مرجع عاليقدر مرحوم آية الله العظمي فاضل لنكرانى(قدّس سرّه) به سال 1376 هجري شمسي در قم تأسيس گرديد.

فعالیت‌‌های علمی این مرکز در زمان حیات و پس از رحلت آن مرجع عظیم الشأن، به ریاست فرزند برومند و عالم ایشان، حضرت آیت الله حاج شیخ محمد جواد فاضل لنکرانی(دامت برکاته) رفته رفته توسعه یافته، علاوه بر استمرار مجدانه در مباحث فقهی، شاخه های متنوع علوم دینی؛ از قبیل، تفسیر، عقائد، رجال و ... در این مرکز راه اندازی و دائر گردید.

اهداف محوري اين مركز؛ آموزش فضلا و محقّقان، تربيت فقيهان شايسته و مجتهدان متعهّد و آگاه به مقتضيات زمان، فراهم آوردن امكانات لازم و بستر مناسب براي مطالعات و پژوهش هاي ژرف در فقه و اصول، درك و پاسخگويي مسائل جديد، بررسي شبهات مرتبط به فقه و تأليف و نشر آنها مى‌‌باشد.

از این رو این مرکز سامانه ای جامع برای پاسخ به انواع سوالات تخصصی دینی؛ اعم از فقهی، اصولی، تفسیری، اعتقادی، رجالی و ... طراحی و به جامعه پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی تقدیم می‌‌نماید.

بنابراین محققان، فضلا، اساتید، طلاب و دانشجویان و دیگر اقشار، می‌‌توانند با ارسال سوال خود از این سامانه، پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایند.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) است.